YSK ne zaman açıklama yapacak?

YSK ne zaman açıklama yapacak?

Türkiye dün mahalli idarecilerini seçmek için sandık başına gitti. Resmi olmayan sonuçlara göre Türkiye’nin belediye başkanları belli oldu. Seçmenler sabahın ilk saatlerinden itibaren seçim sonuçlarını merak ediyor. Peki, YSK ne zaman açıklama yapacak? İşte detaylar…

Tüm Türkiye’de dün yerel seçim heyecanı yaşandı. Sabahın ilk saatlerine kadar sonuçlar açıklanmaya devam etti. Türkiye yerel yönetimlerinin başkanlarının birçoğu belirlendi. Seçmenler haftanın ilk gününe seçim sonuçları ile uyandı. Seçim sonuçlarını merak eden seçmenler Yüksek Seçim Kurulu’ndan gelecek resmi sonuçları bekliyor. Peki, YSK ne zaman açıklama yapacak?

Resmi olmayan verilere göre birçok ilde Türkiye’nin yerel yöneticileri belli oldu. Gözler YSK’dan gelecek resmi sonuçlarda. Yüksek Seçim Kurulu’nun resmi sitesinde sandık sonuçları ve tutanaklar kısmında uyarı yayımladı. Uyarıda ”Sandık sonuçları ve tutanaklar sayfamız Yüksek Seçim Kurulunca kesin sonuçların Resmi Gazete’de yayımlanmasını takiben hizmete açılacaktır” ifadelerine yer verildi.  


YSK’nın seçim takviminde resmi sonuçların ne zaman açıklanacağına dair bir tarih bulunmuyor. 

En son haberlerin ilk Size ulaşmasını istiyorsanız ‘t.me/turanhaber’ de abone olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir