Usta oyuncu Ali Sürmeli, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’a katıldı

Usta oyuncu Ali Sürmeli, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’a katıldı

ATV‘de Salı günü izleyiciyle buluşan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde bomba bir transfer yapıldı. Dizi kadrosuna yılların oyuncusu usta bir isim katıldı.

Yayımlandığı 5 sezonda da reytingleri alt üst eden ekranların sevilen dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde flaş gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son bölümünde ünlü oyuncu Mustafa Üstündağ‘ın senaryo gereği diziye veda etmesi sonrası EDHO‘ya bomba bir transfer yapıldı. 

Başrollerinde Oktay Kaynarca, Turgay Tanülkü, Hüseyin Avni Danyal gibi isimlerin olduğu Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz‘da Boran karakterine hayat veren Mustafa Üstündağ diziden ayrılmıştı. Dizi yönetimi boşluğu doldurmak için yılların oyuncusu usta isim Ali Sürmeli‘yi kadroya dahil etti. 

Onur Tan‘ın yönetmenliğini yaptığı dizide ardı ardına gelen ölümler senaryoya damga vurdu. Tv100’den Birsen Altuntaş’ın haberine göre; Ali SürmeliEşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz“ın kadrosuna dahil oldu. Sevilen dizi önümüzdeki sezon da ekranlara gelecek. 

Ali Sürmeli Kimdir? 

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. 7 Nisan 1959, Solhan / Bingöl doğumlu. Aslen Muş -Varto Omeriyan köyündendir.

Babası Anadolu’da birçok şehirde görev yapmış bir postacıydı. babasının görevleri nedeni ile Solhan ve Karlıova, Elazığ, Palu, Doğancılar, Diyarbakır ve Bursa da bulundu. M.S.Ü. Konservatuvarı Tiyatro Bölümü (1985) mezunudur.

Sokak Tiyatrosu, Dostlar Tiyatrosu ve Devlet Tiyatrosu‘nda çalıştı. 1988 yılında “Dönüş” adlı film ile sinema dünyasına girdi. İsmail Dümbüllü, Ulvi Uraz, 1996 yılında 8. Ankara Ulusal Film Yarışması “Yardımcı Erkek Oyuncu” ödülünü aldı.

1995 yılında “Sokaktaki Adam” rolü ile SİYAD Ödüllerine layık görüldü. 1998 yılında “Karşık Pizza” adlı filmde rol aldı. 1999 yılında başrolünde Kenan İmirzalıoğlu‘nun yer aldığı “Deli Yürek” adlı televizyon dizisinde Turgay Atacan rolünde görüldü. “Aşka Sürgün”, “Yağmurdan Sonra”, “Hürrem Sultan” gibi televizyon dizilerinde rol aldı.


Usta oyuncu bir dönem Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde de ‘Zaza Dayı‘ karakterini canlandırmıştır. 2006 yılında Semir Aslanyürek’in “Eve Giden Yol 1914” ve Ömer Fark Sorak‘ın “Sınav” adlı filmlerinde rol aldı. 2015 yılında Baba dizisinde rol alan Ali Sürmeli en son 2017 yılında yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül’ün yaptığı Vezir Parmağı isimli sinema filminde Müstesna karakterini canlandırmıştır.En son haberlerin ilk Size ulaşmasını istiyorsanız ‘t.me/turanhaber’ de abone olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir