Ünlülerden 18 Mart Çanakkale Zaferi paylaşımları

Ünlülerden 18 Mart Çanakkale Zaferi paylaşımları

18 Mart Çanakkele Zaferi‘nin 105. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Ünlüler de sosyal medya hesaplarından çeşitli paylaşımlar yapmaya devam ediyor. İşte o kutlamalardan bazıları…

OKTAY KAYNARCA
Ulusumuzun en değerli kuşaklarından birini kaybettik 105 yıl önce Çanakkale’de. Yaşlısı, genci, çocuğu her meslekten her sınıftan binlerce yiğit koştu cepheye, Çanakkale’de ölmemek zül geldi, geride kalan bütün eli silah tutanlara… Güce, imkana, üstünlüğe karşı bütün dünyaya ders verdiler. ‘Vatan ne demektir ve uğruna neler yapılır’ gösterdiler, yedi cihana. Hücumlarda şehit olan arkadaşlarının ardından, su bulamadıkları için toprakla abdest alıp, kendi cenaze namazlarını kılarak koştular gülerek düşman üstüne. Onların azmi yiğitliği ve vatan sevdalarının armağanıdır üstünde yaşadığımız Türkiye Cumhuriyeti toprakları… Aziz şehitlerimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün ruhları şad olsun..

ACUN ILICALI
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günümüzün 105’inci yıl dönümünde başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, saygıyla anıyorum.

Ebru Şallı Sehitlerimizi saygıyla anıyorum … Unutmadık unutmayacagız

GÜLBEN ERGEN
Sana yemin sana söz. Bir Cumhuriyet Kadını gibi yaşayıp, öleceğim! Zaferlerine, mücadelelerine layık evlatlar yetiştireceğim! Ülkeme faydalı olacağım!

ATA DEMİRER
Bizler bu kutsal topraklara ayak basıyor, bu engin mavide yelkenimizi basıyorsak sizler sayesinde!Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle ve saygıyla anıyoruz.

Oya Aydoğan Bu güzel vatanı canları pahasına koruyan şehitlerimizi unutmayalım. #ÇANAKKALE GEÇİLMEZ#

SELEN GÖRGÜZEL ALKAN
Çanakkale Zaferi’nin 105. yılında tüm şehitlerimizi minnetle anıyoruz. Çanakkale Geçilmez

AYLA ÇELİK
18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 105. yılında tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

NİLÜFER
18 Mart Çanakkale zaferimizin yıl dönümünde Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla, şükranla anıyoruz.

Aslıhan Güner

Mesut Yar Çanakkale geçilmez! Dünya tarihinin en acımasız iki büyük istilasını 4500 yıl arayla püskürten yiğitler; Nur içinde yatın.

Demet Akalın Unutmadık!

En son haberlerin ilk Size ulaşmasını istiyorsanız ‘t.me/turanhaber’ de abone olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir