Ünlü şarkıcı Çağrı Göktepe hayatını kaybetti!

Ünlü şarkıcı Çağrı Göktepe hayatını kaybetti!

90’lı yıllarda Gönül şarkısıyla büyük kitlelere ulaşan ünlü şarkıcı Çağrı Göktepe, hayatını kaybetti.

1997 yılında “Gönül” isimli şarkısıyla sevilen ve Çağrı ismi ile çıkış yapan sanatçı Çağrı Göktepe’nin vefat ettiği öğrenildi. 51 yaşında vefat eden Göktepe, 1997 yılında “Gönül” şarkısıyla çıkış yapmıştı. Bestelerini Adnan Şenses’ten Cengiz Kurtoğlu’na, Safiye Soyman’dan Harika Avcı’ya kadar çok sayıda ünlü isim okudu.


Çağrı Göktepe, bugün (27 Haziran Cumartesi günü) öğlen namazına müteakip Büyükçekmece Kuba Camii’de kılınana cenaze namazı sonrasında toprağa verildi.

ÇAĞRI GÖKTEPE KİMDİR?

1969 yılında Bursa‘da dünyaya gelen Çağrı Göktepe, 1985 yılında Bursa Belediye Konservatuvarı İcra Heyeti’nde korist olarak görev aldı ve daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarını kazandı. 1997 yılında ilk albümü Çağrı’yı yaptı ve Gönül Şarkısının klibi ile dikkat çekti. Kenan Işık ve Hülya Avşar’ın başrolünü paylaştığı “Yeşil Işık” filmi başta olmak üzere, çok sayıda film ve reklam filmlerinin müziklerini yaptı. Bosna Hersekli ünlü sanatçı Dino Merlin ile “Sarajevo Burek 2004” albümünde düet yaptı ve Merlin’le Bosna ve Türkiye’de birçok konsere katıldı. Çok sayıda sanatçının albümünde müzik direktörlüğü de yapan Çağrı Göktepe, yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda özel konserler verdi.

En son haberlerin ilk Size ulaşmasını istiyorsanız ‘t.me/turanhaber’ de abone olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir