‘Sinyor’a veda! Bugün Can Bartu son yolculuğuna uğurlanacak.

‘Sinyor’a veda! Bugün Can Bartu son yolculuğuna uğurlanacak.

83 yaşında hayata gözlerini yuman Türk sporunun ve Fenerbahçe’nin efsane ismi Can Bartu için bugün 10.30’da statta tören düzenlenecek. Bugün öğlen ise binlerce sporseverin katılacağı cenazenin ardından Can Bartu son yolculuğuna uğurlanacak.


Türk futbolunun ve Fenerbahçe’nin efsane isimlerinden Can Bartu (83) önceki gün hayatını kaybetti. Yalnızca Fenerbahçe değil, tüm spor camiası acı haberle üzüntüye boğuldu. 


Bartu’nun cenazesi bugün öğlen, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Karaca Ahmet’teki Aile Kabristanlığı’na defnedilecek.


Türk sporunun efsane ismi Can Bartu için bugün ilk olarak Ülker Stadı’nda tören düzenlenecek. Saat 10.30’da halka açık olarak statta yapılacak törenin ardından bu akşam 19.00’da Ülker Stadı’ndaki 1907 Tribünü’nde dua okunacak.

BAYRAKLAR YARIYA İNDİ

TFF de efsane isim için bu hafta oynanacak tüm profesyonel müsabakalar öncesinde saygı duruşunda bulunulacağını açıkladı. 

Spora ilk adımını 1949 yılında Fenerbahçe Genç Erkek Basketbol Takımı’nda atan Can Bartu, 1955’te İstanbul ve Türkiye şampiyonlukları yaşayan kadroda yer aldı.

Spor tarihçisi Cem Atabeyoğlu Bartu için, “Futbol oynayarak Avrupa çapında bir üne ulaştı. Ne var ki, eğer basketbola devam etseydi, ünü Avrupa’yı aşardı” demiştir. 

Daha fazla bilgi için aşağıdakı LİNK’i tıklayın

En son haberlerin ilk Size ulaşmasını istiyorsanız ‘t.me/turanhaber’ de abone olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir