Oyuncu Sermiyan Midyat’ın 8 yıla kadar hapsi istendi

Oyuncu Sermiyan Midyat’ın 8 yıla kadar hapsi istendi

Ünlü oyuncu Sermiyan Midyat ile eski kız arkadaşı oyuncu Sevcan Yaşar hakkında, birlikte kaldıkları evde yaşadıkları tartışmada birbirlerini darbettikleri iddiasıyla dava açıldı. Oyuncu Sermiyan Midyat’ın 8 yıla kadar hapsi istendi.

Oyuncu Sermiyan Midyat hakkında, kendisi gibi oyuncu olan eski kız arkadaşı Sevcan Yaşar‘ı birlikte yaşadığı dönem darp ettiği iddiası ile yürütülen soruşturma tamamlandı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucu hazırlanan iddianamede hem Sermiyan Midyat hem de Sevcan Yaşar’ın cezalandırılması istendi.

Neden hapsi istendi?

İddianamede Sermiyan Midyat‘ın, Sevcan Yaşar‘a yönelik eylemleri dolayısı ile ‘Kasten yaralama‘, ‘Zincirleme hakaret‘ ve ‘Zincirleme tehdit‘ suçlarından 1 yıl 3 aydan 8 yıla, Sevcan Yaşar’ın da Midyata yönelik eyleminden dolayı, ‘Kasten yaralama‘ suçundan 4 aydan 1 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

İddianame kabul edildi

İddianame, İstanbul Anadolu 25. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilerek duruşma günü verildi. İddianamede, arkadaş olan Sermiyan Midyat ve Sevcan Yaşar‘ın masraflarını ortak karşıladıkları evde birlikte yaşadıkları, 16 Nisan 2020 tarihinde Midyat’ın Yaşar’a yönelik hakaret, tehdit eylemlerinde bulunduğu, yerde sürüklediği, birçok kere yumruk ve tekme attığı ve Sevcan Yaşar’ın bağırarak komşulardan yardım istediği belirtildi.

‘Seninle aynı sektördeyiz, iş bulamayacaksın’ tehdidi

Doktor raporuna göre, Sevcan Yaşar‘ın basit tıbbi müdahale ile giderilecek şekilde yaralandığı kaydedilen iddianamede, müşteki şüpheli Sermiyan Midyat‘ın müşteki şüpheli Sevcan Yaşar‘ı, ‘Sen benim düşmanımsın bundan sonra. Yapabileceğim bütün kötülükleri yapacağım. Seninle aynı sektördeyiz iş bulamayacaksın‘ ve ‘Bak ben seni evden döve döve nasıl çıkarıyorum” diyerek tehdit ettiği de iddia edildi.

Karakolda ölümle tehdit


Sevcan Yaşar‘ın polisi araması üzerine polisin eve gittiği bilgisine yer verilen iddianamede, Midyat’ın karakolda da Yaşar’a yönelik, ‘Senin cesedin çıkacak buradan‘ sözleri ile tehdit ettiği anlatıldı.

Daha fazla bilgi için aşağıdakı LİNK’i tıklayın

En son haberlerin ilk Size ulaşmasını istiyorsanız ‘t.me/turanhaber’ de abone olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir