MasterChef birincisi Cemre gönüllerin de şampiyonu oldu!

MasterChef birincisi Cemre gönüllerin de şampiyonu oldu!

MasterChef Türkiye 2019 şampiyonu Cemre Uyanık 29 Aralık Pazar günü herkesi ekran başına kilitlemiş, büyük bir başarıya imza atmıştı. Cemre, şampiyon olduktan birkaç saat sonra kök hücre bağışı yapmak için hastaneye gitti. Cemre Uyanık yaptığı açıklamada “Aslında Amerika’dan yarışmaya katılmak için değil, kök hücre bağışı yapmak için dönmüştüm” ifadelerine yer verdi.

MasterChef‘in sevilen yarışmacısı Cemre Uyanık yaptığı hareketler sadece MasterChef’in değil, gönüllerin de şampiyonu oldu. 29 Aralık Pazar günü tüm Türkiye’yi ekran başına kilitleyen MasterChef finalinde Alican’la karşı karşıya gelen Cemre yarışmayı birincilikle tamamlamış ve şampiyon olmuştu. Cemre şampiyon olduktan sonra soluğu Medipol Mega Üniversitesi Hastanesi‘nde ismi açıklanmayan bir kahramana umut olmak için aldı. Türk Kızılayı’nın kemik iliği ve kök hücre bağışını artırmak için yürüttüğü TÜRKÖK’e destek vermek için Medipol Mega Üniversite Hastanesi’nde kök hücre bağışı yapan Cemre Uyanık, örnek hareketiyle de takdir topladı.

“NAKİL BEKLEYEN BİR HASTAYLA İLİĞİMİN UYUMLU OLDUĞUNU ÖĞRENDİM”

Şampiyonluğunun açıklanmasının üzerinden 24 saat geçmeden donör olan Cemre Uyanık süreci şöyle anlattı: Türk Kızılayı’na düzenli olarak kan bağışı yapıyordum. Amerika’dayken TÜRKÖK’ten nakil bekleyen bir hastayla iliğimin uyumlu olduğu haberini aldım. Anneme bile haber vermeden donör olmak için Türkiye’ye döndüm. Yarışma öncesinde tıbbi prosedürlerin tamamlanması için kan verdim. Birinciliğimin açıklanmasının ardından hastaneye gelerek kök hücre bağışını tamamladım.

Kan ve kök hücre bağışına dikkat çekmek istediğini söyleyen Cemre Uyanık, “Donör olurken bir gün benim de başıma gelir fikriyle hareket etmedim. İliğimiz bir başkasına can olacaksa neden kök hücre bağışı yapmayalım? Herkesin bu konuda duyarlı olmasını istiyor, kan vermeye davet ediyorum” dedi.

Daha fazla bilgi için aşağıdakı LİNK’i tıklayın

En son haberlerin ilk Size ulaşmasını istiyorsanız ‘t.me/turanhaber’ de abone olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir