İzmir’de NATO lojmanlarına saldırı, 2 şüpheli yakalandı

İzmir’de NATO lojmanlarına saldırı, 2 şüpheli yakalandı

İzmir Buca’da bulunan NATO lojmanlarına pompalı silahla ateş açan 2 kişi yakalanıp gözaltına alındı.

Edinilem bilgilere göre olay, bugün saat 02.50 sıralarında İnkılap Mahallesi 512 Sokak‘ta meydana geldi. Taksi ile lojmanlara gelen yüzleri maskeli 2 kişi, NATO Kara Kuvvetleri lojmanlarına pompalı tüfekle arka arkaya ateş açarak kaçtı.

Silah sesleri üzerine bölgeye polis ekipleri sevk edildi. Ekipler, bölgede arama çalışması başlattı. Çalışmalar bir süre sonra sonuç verdi, şüpheliler B.D.K. ve E.D.K., Akdoğan Caddesi‘nde kullandıkları pompalı tüfeklerle yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin başlarında siyah kar maskesi, üzerlerinde siyah renkli hücum yelekleri ve yanlarında Magnum marka yarı otomatik silah ele geçirildi.

Şüphelilerin üzerlerinde yapılan aramalarda ayrıca 1 bıçak, 2 kar maskesi, ve 25 fişek çıktı. Şüpheliler, sorgulanmak üzere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü‘ne götürüldü.

Olay yerinde yapılan incelemede 12 boş fişek bulunurken, saçmaların NATO lojmanlarının bekçi kulübesi ile bahçe duvarına isabet ettiği belirlendi.


Şüpheliler yakalandıktan sonra polise verdikleri ifadelerinde “NATO’nun Irak‘a saldırması nedeniyle NATO’nun lojmanlarına silahlı saldırı olayını biz gerçekleştirdik” şeklinde beyanda bulundukları öğrenidli. Olayda herhangi bir can kaybı ve yaralanan olmazken lojmanlar nöbet kulübesinde 10 adet isabet izi meydana geldiği öğrenildi. Şüphelilerin evinde yapılan aramada 1 çift taktik eldiven, 1 demir kelepçe, 1 biber gazı, 4 siyah renkli plastik dirseklik, 4 siyah renkli dizlik, 1 kelepçe tutucu aparat, 1 plastik siyah renkli kask ele geçirildi.

Olay ile ilgili İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

En son haberlerin ilk Size ulaşmasını istiyorsanız ‘t.me/turanhaber’ de abone olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir