İstanbul Havalimanı’na 15 gün ücretsiz taşıma

İstanbul Havalimanı’na 15 gün ücretsiz taşıma

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal,İETT‘nin Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na 15 gün süreyle ücretsiz taşıması var. Atatürk Havalimanı’na yanlışlıkla gelen birisi oradan rahatlıkla buraya ücretsiz gelebilecek.”dedi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal İstanbul Havalimanı’nın tam kapasiteye geçmesinin ardından İETT’nin Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na 15 gün süreyle ücretsiz taşıma yapacağını açıkladı.

Taşınmanın problemsiz bir şekilde yapılması temennisinde bulunan Uysal, şöyle konuştu:


“Şu anda bütün tedbirler alındı. Gerek bakanlığımız, gerek büyükşehir belediyemiz koordineli bir şekilde çalışıyorlar. Vatandaşımızın kafasında soru ’evet taşınma oldu ama biz uçaklara giderken nasıl gideceğiz’? Kendileri araçları ile gelirse zaten mevcut otopark var. Toplu ulaşımla gelirse, daha öncesinde Büyükşehir Belediyemiz yeni havalimanımıza güzergahları belirlenmiş, hatları ve kalkış noktaları belirlenmiş ve 1. sınıf yolculuk yapabilecekleri Havaist şirketi kuruldu. İçinde Otobüs AŞ. şirketimizin de bulunduğu bir sistemle vatandaşımız sıkıntısız buraya ulaşabilecek. Havaist araçlarının hem kalkış hem de sefer sayısı artırılabilir talebe göre. 15 ile 40 dakika arasında kalkış noktalarından hareket edilecek. Bir problem yaşamadan sıkıntı çözülmüş olacak. Bu konuda ayrıca bu süreç içinde İETT’nin Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na direk 15 gün süreyle ücretsiz taşıması var. Atatürk Havalimanı yanlışlıkla gelen birisi oradan rahatlıkla buraya gelebilecek. Bu geçici süreyle yanlış gelenler için yapıldığı için ücretsiz olacak. Ayrıca İstanbul’da İETT’mizin 3 ayrı hattan, Havaistimizin de 20 noktadan buraya seferleri olacak” dedi.

En son haberlerin ilk Size ulaşmasını istiyorsanız ‘t.me/turanhaber’ de abone olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir