İstanbul Güngören’de Okulda deney sırasında patlama!

İstanbul Güngören’de Okulda deney sırasında patlama!

İstanbul Güngören‘deki Tozkoparan İmam Hatip Ortaokulu‘nda deney laboratuvarında çalışma yapıldığı sırada küçük çapta bir patlama yaşandı. Patlamada bir öğretmen elinden yaralandı. Patlama sırasında bazı öğrencilerin cildinde yanıklar oluştu bazı öğrenciler de duyma kaybı yaşadı. Sağlık ekipleri de megafon yardımıyla panik halindeki velilere seslenerek, “Bildiğimiz deterjandan hiçbir farkı olmayan bir sıvı. Sadece 10 dakika boyunca yıkanması tavsiye ediliyor” anonsu yaptı.

Olay, İstanbul Güngören‘de öğle saatlerinde Tozkoparan İmam Hatip Ortaokulu’nun laboratuvarında yaşandı. Laboratuvarda yapılan deney sırasında ufak çapta bir patlama oldu. Patlamada fen bilgisi öğretmeni elinden yaralandı. Oluşan ses nedeniyle bazı öğrenciler duyma kaybı yaşarken bazı öğrencilerin cildinde de yanıklar oluştu.

PANİK YAŞADILAR

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ekibi ve polis sevk edildi. Sağlık ekipleri panik yaşayan çok sayıda öğrenciye ve elinden yaralanan öğretmene ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı.

Yapılan ilk müdahalenin ardından öğretmen ve bazı öğrenciler ambulansla çevredeki hastanelere kaldırıldı.

VELİLER OKULA AKIN ETTİ

Polisler olay yeri çevresinde geniş güvenlik önlemleri alırken olayı duyan öğrenci velileri de okula akın etti. Okula girmek isteyen veliler, çocuklarının durumu hakkında bilgi istedi.

‘BOL SUYLA YIKAYIN’ ANONSU

Bu sırada sağlık ekipleri de megafon yardımıyla panik halindeki velilere ve öğretmenlere seslenerek, “Korkulacak hiçbir şey yok. Bildiğimiz deterjandan hiçbir farkı olmayan bir sıvı. Sadece 10 dakika boyunca yıkanması tavsiye ediliyor. Kulağında sıkıntı olanların hastaneye sevkini gerçekleştiriyoruz. Sadece cilt dokusunda yanma olanlar bol suyla yıkasınlar” anonsu yaptı.

En son haberlerin ilk Size ulaşmasını istiyorsanız ‘t.me/turanhaber’ de abone olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir