Fatih Ürek’e icra şoku!

Fatih Ürek’e icra şoku!

Şarkıcı Fatih Ürek, 7 yıldır ikamet ettiği adresi hor kullandığı ve zararı ödemek istemediği gerekçesiyle ikamet sahibi tarafından dava edildi.

Sabah Gazetesi’nden Dilek Yaman’ın haberine göre Fatih Ürek, 1 Ocak 2011 günü İstanbul Beşiktaş‘ta bulunan Zehra Alanyalı‘ya ait bir ikameti kiraladı. Yedi yıl boyunca bu konutta ikamet eden Ürek, 10 Ocak 2018 günü taşınma kararı alıp ikameti tahliye etti. İkamet sahibi Zehra Alanyalı kiracısı Ürek‘in geride bıraktığı ikametin dikkatsiz ve özensiz kullanım nedeniyle yıprandığını, taşınmazlarda hasar meydana geldiğini, mutfak dolapları, duvarlar, tuvalet banyo ve elektrik tesisatının yıprandığını gördü. Oluşan zarar için ünlü şarkıcıyı defalarca arayan ikamet sahibi, Ürek‘in masrafları karşılanmayı reddettiği için zor durumda kaldığını beyan ederek dava açtı.

8 BİN LİRA TESPİT

Zararının giderilmesi için İstanbul Sulh hukuk Mahkemesi‘ne başvuran Alanyalı‘nın açtığı dava kapsamında daire bilirkişi tarafından incelendi bilirkişinin yaptığı değerlendirmede Fatih Yürek‘in hor kullanımından kaynaklı olarak ikamette 6300 liralık masraf olduğunu ve meydana gelen hasarların malzeme işçilik nakliye dahil 15 günlük çalışma ile giderilebileceğine dair rapor sundu. Rapor ardından mahkeme Yürek’in parayı ödemesine hükmetti.

İCRA BAŞLATTI

Parasını tahsil etmek isteyen ikamet sahibi Alanyalı, icra müdürlüğüne başvurarak Fatih Ürek‘le ilgili bilirkişinin belirlediği hor kullanımdan kaynaklı oluşan hasar bedelini, yargılama giderlerini ve 15 günlük çalışma süresinde işçilere verilecek olan ücretin de tasfiyesi ile birlikte yaklaşık 9 bin liralık icra takibi başlattı.

Daha fazla bilgi için aşağıdakı LİNK’i tıklayın

En son haberlerin ilk Size ulaşmasını istiyorsanız ‘t.me/turanhaber’ de abone olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir