Diriliş Ertuğrul’da İlbilge Hatun öldü mü? 143. bölüm fragmanı…

Diriliş Ertuğrul’da İlbilge Hatun öldü mü? 143. bölüm fragmanı…

Diriliş Ertuğrul 143. bölüm fragmanı yayınlandı. Dizinin yeni bölümünde Ertuğrul Bey, öldürülen savaş arkadaşlarının intikamını almak için Dragos‘un peşine düşüyor. İlk olarak Uranos‘un cezası kesiliyor. Albastı ise arkadan iş çevirmeye devam ediyor. Bu sırada ise İlbilge Hatun, savaş meydanında büyük bir yara alıyor. Şimdi merak edilen soru: İlbilge Hatun öldü mü?

Diriliş Ertuğrul 143. bölüm fragmanı yayınlandı. Yeni bölümde Ertuğrul Bey yitirdiği arkadaşlarının intikamını almak için harekete geçiyor. Ertuğrul Bey’in ilk işi Alıncak sayesinde Dragos’un işini bitirmek… Albastı bunu duyduğunda çok şaşırıyor. Albastı Ertuğrul Bey’den önce Albastı’yı bulmak zorunda… Dragos ise en yakın adamı Uranos’u kaybetmenin şokunu yaşarken İlbilge Hatun savaş meydanında sırtından okla vuruluyor. Şimdi izleyecilerin tümü İlbilge Hatun’un ölüp ölmediğini sorguluyor.

SON BÖLÜMDE NELER OLDU?


Ertuğrul Bey, Alıncak ve Albastı’yı Mergen’i kurtarmak için yaptığı baskında elinden kaçırmış, oğlu Gündüz’de yaralanmıştı. Fakat intikam için yeni bir oyun kurmuş, Alıncak’ı tuzağına çekmeyi başarmıştı. Dragos’un tertibi başkaydı; Mergen’in son yazdığı mektupta güya Keykavus’un Söğüt kırsalında olduğunda bahsediliyordu… Tabi ki bu Alıncak için bir tuzaktı… Dragos’un Beybolat’la (Albastı) kurduğu tertipse Ertuğrul’un Alıncak’ı tuzağa çekip öldürmesi ihtimali üstüne kuruluydu. Bu minvalde Dragos bu tuzağın yerini Beybolat’a haber verecek, Beybolat da hemen ardından yorgun düşmüş Kayılara saldırıp Ertuğrul’u öldürecekti… Fakat Alıncak kendisi de bilmeden bu oyunu bozdu; Dragos’u yollamadı. “Sen de bizimle geliyorsun” dedi… Ertuğrul Bey’in planı işe yaradı ve Alıncak’ı yakaladı. Sıra Dragos ve Albastı’ya gelmişti.Karşı tarafta Beybolat (Albastı) Kayı obasına karıştırmak için Bamsı üzerinden yaptığı planlarda Sırma’yı kullanmaya başlamıştı. Yaptığı ziyaretlerle Hafsa’yı işleyen Sırma, Bamsı’nın ailesinde Kayı obasından göçme fikrinin oluşmasını sağlamıştı. Peki tüm bunların sonucunda Alıncak, Albastı’nın kim olduğunu Ertuğrul Bey’e söyleyecek mi? Dragos-Beybolat ittifakı nereye taşınacak? Dragos’un gerçek kimliği ortaya çıkacak mı ve tabii Bamsı, Kayı obasından göçecek mi?

Daha fazla bilgi için aşağıdakı LİNK’i tıklayın

En son haberlerin ilk Size ulaşmasını istiyorsanız ‘t.me/turanhaber’ de abone olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir