Binali Yıldırım’dan önemli açıklamalar

Binali Yıldırım’dan önemli açıklamalar

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım açıklamalarda bulundu. Yıldırım, ”Madem YSK’ya güveniyorsan onun kararını bekle, mazbatasını bekle. Bu aşamadan sonra yapacağın her şey İstanbul’a da kendisine de zarar vermektedir.” dedi

Binali Yıldırım’ın açıklamalarından satır başları:

Birkaç gündür siz burada perişan oldunuz. 31 Mart seçimleri Pazar günü İstanbul ve Türkiye’de gerçekleşti.

Ama seçim bitti konuşulmaya devam ediliyor. Anayasamızın maddeleri çok açık. Seçimler yargı gözetim ve denetiminde yapılır.

Seçimi yapma ve yaptırma görevi YSK’ya aittir. Seçim tamamlandıktan sonra bütün şikayetleri incelemek ve karara bağlama görevi YSK’ya aittir. Bu çok açık. İlk defa olan bir şey değil.

Birçok ilçede şikayet ve değerlendirme süreçleri devam ediyor. Gözünü kırpmadan çalışan memurlarımız var, hakimlerimiz var. Artık seçimin sahibi ne Ekrem İmamoğlu’dur ne de Binali Yıldırım’dır.

Ben ilk gün açık bir şekilde söyledim. Mazbata kime verilirse kazanan odur. Sayın İmamoğlu mazbata elinde var mı?

Bazı yerlere imzalar atmanın ne anlamı var? İtiraz süreçleri karara bağlanmadan adım atmak ülkeye ve adayın kendisine zarar verir.

İstanbul‘u yönetecek insanların daha olgun davranması beklenir. Gördüğüm kadarıyla bir sabırsızlık hali vardır. Sanki benim iki katım oy almış da biz oyalamak, zaman kazanmak için pozisyon alıyoruz. Şiddetle kınıyorum.

Her bir hemşerimin oyunun namusu benim boynumun borcudur. Verilen oyun zayi olmaması için bir sorumluluk taşıyorum.

Şu anda yapılan işlem de bundan ibarettir. Bu gerçeği Ekrem İmamoğlu’nun görmesi, ve bu sorumluluk içerisinde davranması bekleniyor.

Yabancı ülkelerdeki belediye başkanlarına kendini aratmak, Türk milletinin sinirini bozmaktadır. Açık söylüyorum. İç siyasette birbirine rakip olabilir ama burayı Venezuela gibi göstermek kimseye bir şey kazandırmaz. Sokakları hareketlendirme imasından vazgeçin. Ve sürecin sükunutle neticelendirmesini bekleyin.

Madem YSK’ya güveniyorsan onun kararını bekle, mazbatasını bekle. Bu aşamadan sonra yapacağın her şey İstanbul’a da kendisine de zarar vermektedir.

Benim önerim budur. Şu aşamada başka yollara baş vurmak rahatsız edicidir. Bunun ülkemize ve CHP‘ye zarar verir. Hukuk devleti herkese lazım. Kılıçdaroğlu da anlamsız laflar etmektedir. Bu da yadırganacak bir durum. Yarın iş tamamlandığı zaman ilk tebrik edecek olan da ben olurum. Aynı şeyi de ben kendisinden beklemekteyim.

Partimizin tüm yöneticileri hukuk sürecini sağlıklı bir şekilde sürdürmek için her türlü adımlar atacaklardır. Bu süreç sadece AK Partiyi değil CHP’yi de bağlıyor.

Sayın İmamoğlu Anıtkabir‘i ziyaret etti, yarın da İzmir‘de bir miting yapacak.

Gidip Anıtkabir’i herkes ziyaret edebilir. Ama Anıtkabir’deki deftere Belediye Başkanı diye yazmak anlaşılır bir şey değil. Sabret kardeşim, istersen çık Sultanahmet Meydanı’na çık ben başkanım diye bağır, kim ne diyecek!

Binde iki oy farkından bahsediyoruz. 8.5 milyon oyda bu farktan bahsediyoruz. Ben bunun ne anlama geldiğini İstanbullular’ın ferasetine bırakıyorum.

Tek taraflı bir süreç değil bu. Bizim üç beş oy eksiğimiz var bunu da tamamlayalım diye bir süreç yok!

Seçimden sonra İstanbullular’a teşekkür etmenin neresi abes. Meclis’te ezici bir çoğunluk var. İlçelerin 25 tanesini kazanmışız. Bunun için teşekkür etmeyeceğiz de üzgünüz mü diyeceğiz!

En son haberlerin ilk Size ulaşmasını istiyorsanız ‘t.me/turanhaber’ de abone olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir