Berat Kandili gecesi ne oldu, fazileti önemi nedir?

Berat Kandili gecesi ne oldu, fazileti önemi nedir?


Bugün kandil mi? Müslüman alemi için kutsal sayılan 3 aylara girmiş bulunuyoruz. 2019 yılının 3. kandili ise bugün. Vatandaşlar ise internette yarın kandil mi, 19 Nisan ne kandili, Berat Kandili ne zaman gibi sorulara yanıt arıyor. Konu hakkında tüm ayrıntılar haberimizde. Peki bugün kandil mi? 19 Nisan ne kandili? Berat Kandili ne zaman? İşte ayrıntılar… Beratın özünde, günahlardan arınma ve Yüce Allah’ın rahmet ve mağfiretine ulaşma amacı vardır.


Bugün kandil mi? 2019’un üçüncü kandiline çok kısa bir süre kaldı. Bugün tüm Müslüman alemi için oldukça özel bir gün. Bugünün kandil olup olmadığı konusunda emin olmayanlarsa internette bugün kandil mi, 19 Nisan ne kandili, Berat Kandili ne zaman gibi sorulara yanıt arıyor. Konu hakkında tüm ayrıntılar haberimizde. Peki 19 Nisan bugün kandil mi? İşte yanıtı… Temize çıkma, aklanma anlamına gelen Berat Kandili faziletleri neler araştırmaları başladı. Şaban ayı içinde olan Berat Kandili 19 Nisan Cuma akşamı idrak edilecek. Berat, Arapça berâe-berâet kelimesinin Türkçeleşmiş halidir. Kur’an’da “Berae” kökünden 25 kelime bulunmaktadır.


Bu gecede Allâh’ın affı ve bağışlamasının çok olacağı müjdelendiğinden, bu geceye “Berat Gecesi” denilmiştir. Berat gecesi hicri aylardan şaban ayının onbeşinci gecesidir. Berat Gecesi için Arapça eserlerde “şabanın ortasındaki gece”, “mübarek gece”, “rahmet gecesi” ve “sak (belge) gecesi” manalarına gelen terkipler kullanılmaktadır.

Daha fazla bilgi için aşağıdakı LİNK’i tıklayın


En son haberlerin ilk Size ulaşmasını istiyorsanız ‘t.me/turanhaber’ de abone olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir