Bahçeli, “Bundan başkan olmaz” derken İmamoğlu’nun cevabı gecikmedi.

Bahçeli, “Bundan başkan olmaz” derken İmamoğlu’nun cevabı gecikmedi.

İstanbul‘da mazbata verilme süreci uzadıkça siyasi atmosfer de karşılıklı açıklamalarla tırmanıyor.

Kesinleşmemiş sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu‘nun Beşiktaş-Başakşehir maçına gitmesi, ardından da Fenerbahçe-Galatasaray derbisini izleyeceğini duyurması Cumhur İttifakı‘nı kızdırdı.

MHP lideri Bahçeli, “Bundan başkan olmaz” derken İmamoğlu’nun cevabı gecikmedi.


Esenyurt’ta konuşan İmamoğlu Bu boş gündemle bizi meşgul edenlere sesleniyorum. Gerçeklere dönelim. Ya kardeşim kimin mazbatasını kime vermiyorsun. Millet mazbatayı vermiş, normalleşme yolunda yolumuzu açın, bu milletin demokrasi yolunda hızını yavaşlatmayın” dedi.

CHP’li İmamoğlu özetle şunları kaydetti;

İnsanları başkalaştırmaya çalışıyorlar. Yuh yok bizde gülmek var” diyen İmamoğlu, “15 bin oyla değil 1 oyla bile seçilirler dediler mi? Bazı insanlar var milletleri birleştirir. Kucaklaşmaya geldim, kimsenin yüzü asık olmayacak” diye konuştu.

İmamoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Neymiş İmamoğlu bir maça gitmiş, ben seçimden önce arkadaşlarla paylaşmıştım. Gideceğim kardeşim. Bu akşam Fenerbahçe Galatasaray maçına gideceğim. Hiç bir şey olmaz kardeşim. Bizim milletimiz bir arada durmayı da kucaklaşmayı da becerir. Ya kardeşim verin mazbatayı da bakalım işimize. Özellikle Esenyurt’ta büyük bir eğitim sorunu yaşıyor muyuz? Çocuk yaşlara kadar inmiş uyuşturucu sorunu yaşıyor muyuz? Bırakın milleti oyalamayı mazbatayı verin işimizi yapalım, işimizi yapalım. Uydura kaydıra bir şeyler üretmeye çalışıyorlar. Benim değerli polisimi yormasınlar. Adam gibi insan gibi şu süreci netleştirsinler. Kuşmuş, pelikanmış beni ilgilendirmiyor, bir partinin başarısız olmuş bir kesimi beni ilgilendirmez. Verin mazbatayı bu millete hizmeti geciktirmeyin. İmamoğlu’nun huyunu biliyorlar sayın cumhurbaşkanı ile çok iyi anlaşır diye korkuyorlar. Ben herkes ile çok iyi anlaşırım, güzel hemşehrilerim yorulduk. Çocuklarımız bana gözleriyle bakıyor kalpleriyle heyecanlarıyla eşlik ediyorlar. Biz üretmeyi konuşalım. Biz dünyaya üretmeyi konuşalım. Anadolu ve Trakya’nın muhtelif yerlerinden göçtük buraya geldik. Bu şehirde tutunmak istiyoruz. Bu boş gündemle bizi meşgul edenlere sesleniyorum. Gerçeklere dönelim. Ya kardeşim kimin mazbatasını kime vermiyorsun. Millet mazbatayı vermiş, normalleşme yolunda yolumuzu açın, bu milletin demokrasi yolunda hızını yavaşlatmayın. YSK’ya sesleniyorum.”

Hatırlamak için aşağıdakı LİNK’i tıklayın

En son haberlerin ilk Size ulaşmasını istiyorsanız ‘t.me/turanhaber’ de abone olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir