Сorona virüs olan Nihat Hatipoğlu, sevinenlere ‘din düşmanı’ dedi! Gökhan Özoğuz tepki gösterdi

Сorona virüs olan Nihat Hatipoğlu, sevinenlere ‘din düşmanı’ dedi! Gökhan Özoğuz tepki gösterdi

Nihat Hatipoğlu‘nun Corona virüse yakalandığı oğrenildi. Ünlü ilahiyatçının Corona virüs olmasından sonra bu habere sevinenlerin olması da gündem oldu. Nihat Hatipoğlu hakkındaki kötü yorumlara ‘din düşmanlığı‘ deyince Gökhan Özoğuz tepki gösterdi.

Nihat Hatipoğlu, yeni tip Corona virüse (Covid-19) yakalanmasının ardından hastalığına sevinen bir grup olduğunu söyleyerek bu kişilere tepki gösterdi. MyNet’in haberine göre; Hatipoğlu, yaşadıklarını anlattığı yazısında “Hastalığımıza sevinen ve sevinç narası atacak kadar vicdansızlaşan gruba gelince. Ne sandınız. Biz öleceğiz siz yaşayacak mısınız? Düşmanının hastalığına, üzüntüsüne sevinmeyi bilmeyen bir kültürümüz vardı. Savaş sahnesinde yaralıları tedavi ettik. Benim rahatsızlığıma sevinenler. Ben Rabbe gitmekten hiç endişe etmedim. Günün birinde icabet edeceğim. Din düşmanlığı, İslam’dan nefret sizi bu kadar mı kör, zavallı, sefih ve müptezel etti” dedi.

Nihat Hatipoğlu‘nun yazısının bu kısmı sosyal medyada gündem oldu. Hatipoğlu‘na “sen din misin” yorumu yağdı.


NİHAT HATİPOĞLU’NUN OĞLU İSYAN ETMİŞTİ


Bu gündeme dair Gökhan Özoğuz da sessiz kalmadı. Gökhan Özoğuz paylaşımında Hatipoğlu‘nun oğlunun açıklamalarına gönderme yaparak şunları söyledi: “Tabii ki biri hastaysa sevinilmez. Nihat bey, ülkenin yüzde 75’i sizi tasvip etmiyor diye neden din düşmanı olsun. Oğlunuz da buna benzer kısmetsiz ve tıynetsiz bir yorumda bulundu. Asıl konu o sevilmeyen kişi neden ülkenin yüzde 75’i tarafından sevilmediğini sorgulamalı bence.

Nihat Hatipoğlu‘nun oğlu Osman Hatipoğlu açıklamasında “Bu düşmanlığınız Allah’a ve peygamberedir” diyerek tepki çekmişti.

En son haberlerin ilk Size ulaşmasını istiyorsanız ‘t.me/turanhaber’ de abone olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir